Cibulkové hlízky - Šafrán setý BIO

1-4 z 4

CERTIFIKOVANÉ CIBULOVÉ HLÍZKY CROCUS SATIVUS L. (Šafrán setý)

Cibulkové hlízky (často nesprávně nazývané pouze "cibulky") se vykořeňují z půdy a sklízí každý rok koncem června / začátkem července.
Jakmile jsou sklizeny, jsou pečlivě omyty a sušeny a prochází speciální tepelnou úpravu. Poté jsou kalibrovány (tříděny) podle velikostí a připraveny pro prodej.

Jedná se o podzimní odrůdy, které kvetou ještě na podzim. Je nutné je vysazovat o trochu dříve než jiné cibuloviny. Ideální doba výsadby je měsíc srpen až září. Šafrán setý je trvalá plodina. Hlízky se každoročně množí v zemi, a proto je možné sklízet svůj vlastní šafrán po dobu 4 - 5 let za sebou, kdy se každoročně zvyšuje sklizeň. Po tomto období je potřeba cibulkové hlízky vykopat a opět je zasadit na jiný pozemek. Při tomto způsobu pěstování stačí koupit cibulkové hlízky pouze jednou za účelem získávání šafránu po mnoho let.

Stanoviště pro výsadbu se doporučuje slunečné. Šafrán lze vysazovat přímo do trávníku. Před samotnou výsadbou je nutné provést úpravu půdy. Dobře prokypřit na výšku rýče a pohnojit kompostem. Ideální hloubka výsadby je 10 - 15 cm s 5 - 10 cm rozestupy mezi cibulkovými hlízkami na řádku. 

Certifikace produktů:

Šafrán setý (Crocus sativus L.)
- cibulové hlízky BIO,
- koření sušené čnělky BIO

Jako registrovaný ekologický dodavatel distribuujeme produkty BIO/ORGANIC (šafránové hlízky), činnost firmy a produkce je certifikována CZ-BIO-003.

Platný certifikát + příloha zobrazit

Pro podrobné informace navštivte naše specializované webové stránky:



Pokud uvažujete, že byste chtěli šafrán sami vypěstovat, hlízky můžete objednat níže:



Do uzávěrky objednávek na bioagens do skleníků na 27. týden zbývá:
01
h
:
45
m
:
18
s